• Rok szkolny 2021/2022

• #SzkołaDoHymnu.

Społeczność naszej szkoły uczciła Święto Niepodległości włączając się do czwartej edycji akcji MEiN "Szkoła do hymnu". 10 listopada o godzinie 11.11 we wszystkich klasach rozbrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego"

DRZEWO W KRAJOBRAZIE- KONKURS FOTOGRAFICZNY.

W październiku uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej nr 3 w Łazach  brali udział w szkolnym konkursie fotograficznym- „Drzewo w krajobrazie". Konkurs został zorganizowany z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Krajobrazu. Istotnym elementem krajobrazu są drzewa, a wieloletnie okazy nadają mu niepowtarzalny charakter. Celem konkursu było pokazanie i promowanie piękna natury, a szczególnie różnorodnych gatunków drzew oraz propagowanie znaczenia drzew dla kształtowania lokalnych krajobrazów.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce –Szydło Zofia kl.8

II miejsce- Knapiński Szymon kl.5

III miejsce- Szydło Wanda kl.7

Wyróżnienia- Koza Emilia kl.5, Kwoczała Michalina kl.7, Brzezińska Natalia kl.8.

Szopińska Nadia kl.8

Gratulacje dla zwycięzców.

UCZNIOWIE ,,TRÓJKI”

NA UROCZYSTOŚCI NARODOWEGO  CZYTANIA

Narodowe Czytanie to akcja odbywająca się pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku na wspólne czytanie Polaków wybrano „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Dnia 3 września na placu przy fontannie w Łazach zaproszeni goście wraz z przedstawicielami Biblioteki Publicznej wspólnie odczytali fragmenty dramatu. Całej inscenizacji uważnie przyglądali się, między innymi, uczniowie klasy VIII naszej szkoły. Nagrodzili    aktorów gromkimi brawami. Po oficjalnej części uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia, a kolejne Narodowe Czytanie już za rok.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W ŁAZACH

,,Do widzenie lesie zielony
          do widzenia rzeko pluszcząca!
          Do widzenia, szpaki i wrony
          żeglujące prosto do słońca!” (T. Kubiak ,,Wracamy”)

1 września 2021r.  – czas rozpocząć nowy rok szkolny. W tym dniu Pani Dyrektor – Marzena Bargieł- serdecznie powitała wszystkich uczniów,a szczególnie pierwszoklasistów.  Miłe słowa usłyszeli również rodzice oraz nauczyciele.

Życzenia z okazji nowego roku przekazał również w formie listu  Burmistrz Łaz - Pan Maciej Kaczyński.

Po części oficjalnej wszyscy uczniowie udali się do przydzielonych klas, gdzie uzyskali cenne informacje od swoich wychowawców.

,,Witaj szkoło, oto wracamy.
                                                                  Żegnaj piasku nad sinym morzem.
                                                                 Już ze ścian białymi skrzydłami
                                                                sfruwa do nas nasz szkolny orzeł.” ( T. Kubiak ,,Wracamy”)